KONST / Litografier / Litografi 10851117
nr 1085 1117
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Litografi, Einar Forseth (1892-1988), Köpmantorget, Gamla Stan, Stockholm. Sankt Göran och draken, signerad, motivet: 43x27
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 januari 2017
kl 18:45:58
23/1 15:24:23
23 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth